Mutfağınızı Taşırken İşinize Yarayacak Tüyolar

Mutfağınızı Taşırken İşinize Yarayacak Muhteşem Tüyolar Nelerdir? Mutfak Eşyaları Nasıl Taşınmalıdır?


Mutfağınızı Taşırken İşinize Yarayacak Muhteşem Tüyolar Nelerdir?

Mutfak evimizin yiyecek ve içecek deposudur. Bu depomuzda birçok eşyayı bulundururuz. Yiyeceklerimizi muhafaza etmek için buzdolabı, yemeklerimizi pişirmek için fırın ve ocaklar, eşyalarımızın yer aldığı mobilya dolaplar, bulaşıklarımızın yıkandığı bulaşık makinesi ve daha sayamadığımız birçok eşya. Bu mutfak eşyalarının taşınması için iyi bir firmayla anlaşsanız bile sizinde alacağınız bazı tedbirler bu taşınmanın daha sorunsuz geçmesini sağlayabilir. Eşyaların zarar görmesi durumunda iki ana sebep vardır. Bunlar; eşyanın kötü paketlenmesi ya da paketin kötü taşınmasıdır.

Mutfak eşyalarınızı paketlerken belli kriterlere göre ayırın. Kırılabilecek eşyalar, elektronik eşyalar veya değerli cam eşyaları gibi. Kırılabilecek eşyaları paketlerken iyi bir kutu kullanmaya özen gösterin. Boş iken sağlam durmayan bir kutu eşyaları taşırken nasıl sağlam dursun. Elektronik eşyalarınızı paketlerken daha dikkatli olmalısınız. Sonuçta maddi değeri yüksek olan bu eşyalar birçok eşya grubuna göre daha değerlidir. Bu eşyaları iki defa paketlemek en iyi yöntemdir. Kutuya yerleştirmeden önce bu eşyaları baloncuklu naylon ile iyicene sarmalayın.

Bunu yaptıktan sonra gelen nakliyeciden kendi malzemeleriyle de bu eşyaları ekstra sarmalamasını isteyin. Değerli cam eşyaları kutulara yerleştirmeyin. Bu eşyalar için tencere gibi sert kutu görevi gören eşyalarınızı kullanın. Ambalaj kağıdı ile bu eşyalarınızı sarın ve tencere içlerine yerleştirin. Tencere kapağı ile kapadıktan sonra bant ile sabitleyin. Buzdolabının nasıl taşınacağına dair ayrıntılı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Mutfak Eşyaları Nasıl Taşınmalıdır?

Yiyeceklerinizi özellikle cam kaplarda bulunan yiyeceklerinizi kolilere yerleştirmeyin. Bunları plastik kaplara koruyucu ambalaj kağıtları ile sarmalayarak yerleştirin.

Tüp ve benzeri eşyaları taşımayın. Bunların taşınması hem tehlikeli hemde yasaktır. Buna nakliye firmasına mecbur kılsanız bile oluşacak hatadan tamamen siz sorumlu olursunuz. Önemli eşyaların yani kırılabilecek eşyalarınızı yerleştirdiğiniz kolilerin üzerine etiketler yapıştırın. Böylece nakliye firması bu kolileri nasıl yerleştireceğini ve nasıl davranması gerektiğini görmüş olur.


ETİKETLER

Halkalı NakliyatHalkalı Evden Eve NakliyatHalkalı Şehirler Arası NakliyatHalkalı Ofis TaşımaHalkalı DepolamaHalkalı Nakliyat Firması