EN ÇOK HASAR GÖREN EŞYALAR

Nakliyat sırasında en çok hasar gören eşyalar nelerdir? Buna göre ne yapmak gerekir?


Nakliyat ve Nakliye Sırasında En Çok Hasar Gören Eşyalar Nelerdir?

Yılların birikimi ile birçok eşya satın aldınız ve bazı özel sebeplerden ötürü bir anda taşınmanız gerekti. Anlaştığınız nakliyat firması ile taşınan eşyalarınızın bir kısmı taşıma esnasında zarar gördü. Okurken bile canınız ne denli yanmıştır bunu tahmin edebiliyoruz. Birçok taşınmış kişiden duyarsınız bunları. Bu durum sizde de endişelere sebep olabilir. Peki eşyalar neden zarar görür? En çok taşınma sırasında hangi eşyalar zarar görür? Şimdi sizlere bunların cevabını vereceğiz.

Öncelikle en çok zarar gören eşyaları söyleyelim; LCD TV, Aynalar, Masa Ayakları, Gardırop, Koltuk Takımları, Yemek Takımları, Çamaşır Makinesi, Buzdolabı, Avize, Orta Sehpalar... Bu liste biraz daha uzayabilir. Fakat ilk 10 eşyamızı listeledik sizlere. Peki eşyalar taşınma sırasında neden zarar görürler? Yanlış Paketleme, yanlış taşıma, eşyadan kaynaklı sorunlar, tüm eşyaların bir kamyona yüklenmesi...

Deneyimsiz bir ekip ile anlaşmanız durumunda bu durumlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Eşyanın nereden tutulacağını bilmeyince bir anda eşyanın bir parçası elinde kalabilir. Özellikle mobilya tarzı eşyalarda çok görülür bu durum. Üreticiler özellikle belirtirler; buzdolabını dik taşıyın diye. Yana yatırılıp taşınan buzdolapları yüzünden taşınmadan sonra yeni buzdolabı alan birçok kişi tanıyoruz.

Fakat bazen eşyanın uzun süreden sonra yıpranmasından ötürü istemsiz bir zarar söz konusu olabilmektedir. Bu nakliyat firmasından değil eşyanın kendisinden ötürü olan bir durumdur.

Tüm eşyaların bir kamyona üst üste yerleştirilmesi de eşyaların zarar görmesine sebep olur. Taşınma esnasında sürekli hareketli olan araç bazen bir çukura denk gelir veya ani bir yavaşlama olur. Bu durum eşyaların birbirleri ile çarpışmasına veya alttaki eşyaların daha fazla basınç görmesine sebep olabilmektedir.


ETİKETLER

Halkalı NakliyatHalkalı Evden Eve NakliyatHalkalı Şehirler Arası NakliyatHalkalı Ofis TaşımaHalkalı DepolamaHalkalı Nakliyat Firması