BUZDOLABI NASIL TAŞINIR

Buzdolabını taşımak titizlik ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Bu zorlu süreci bazı püf noktalara dikkat ederek rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.


BUZDOLABI NASIL TAŞINIR?

Taşımaya hazırlık evresinden bahsedelim. Buzdolabını taşımak titizlik ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Bazı püf veya ince noktalara dikkat edilmesi durumunda güvenilir bir şekilde buzdolabını taşımak mümkündür. Öncelikle buzdolabı taşıma işleminden bir gün önce makinenin fişini çekmelisiniz. Bunu yapmaktaki amaç belli bir zaman sonra 8 veya 10 saat gibi makinenin temizlenmeye hazır hale gelmesidir. Buzdolabının içindeki rafları çıkarın veya rafları içeride tutmak isterseniz iyi şekilde koli bantları ile sabitleyin.

Fakat bu durum buzdolabının içerisinde bant izi kalmasına sebep olabilir. Bu konuda tavsiyemiz rafların çıkarılıp ayrı paketlenmesidir. Bunun yanında taşıma esnasında buzdolabının kablosunu engel olmaması adına buzdolabının içerisine sabitleyin. Ayrıca açılıp kapanıp zarar görmemesi için ve çizilmemesi için buzdolabının kapısını bir ip ile etrafında sarmalayarak sabitleyin.

Daha sonra köpüklü veya baloncuklu naylon ile buzdolabını iki kat olacak şekilde sarın. Koli bandı ile dört tarafından iyicene sarmalayanın. Artık buzdolabınız taşınmaya hazır durumdadır. Taşıma işlemi için bize gerekli malzemeler şunlar olacaktır; taşıma arabası, halat veya taşıma askıları, ambalaj malzemesi, koli bandı, temizlik malzemeleri ve yeterli zaman.


Buzdolabı Taşıma Şekli

Şimdi de nasıl taşınılacağından bahsedelim. Buzdolabını taşırken özellikle dik şekilde taşımaya çalışın. Yana yatırarak taşımak soğutma tüplerinde zarara sebep olabilir. Buna çok dikkat edin. Birçok buzdolabının kendi içerisinde veya kutu içerisinde nasıl taşınacağına dair görseller bulunur. Bu görsel mevcut ise buna uyarak taşımaya özen gösterin. Böylelikle olabilecek hataları ortadan kaldırmış olursunuz.

Fakat yan yatırarak taşıma mecburiyeti var ise bu durumda taşıma esnasından sonra 2 veya 3 saat bekleyiniz. Burada amaç kompresör içerisindeki sıvının geri akmasını beklemektir. Taşınan buzdolabı içerisindeki sıvı sallanma ve yan yatırılma durumlarından ötürü buzdolabı içerisine dağılır. Uygun bir taşıma aracı var ise buzdolabını bu aracın üzerine yerleştirin.

Halat yardımıyla düşmeyeceğinden ve güvenli olduğundan emin olun. Araca bağladığınız halatı önden biri yavaş çekecek ve buzdolabının arkasından biri de destek vererek taşıma işlemi gerçekleştirilecek.

Bu konuda seçeceğiniz nakliye firmalarına dikkat edin. Sonrasında yeni bir buzdolabı almak durumunda kalmayın. Profesyonel ekibimiz yılların deneyimi ile buzdolabı taşıma konusunda tecrübeli ve profesyoneldir. Doğru ekipman, zaman, yeterli yardım ve doğru adımları izleyerek bu zor işin üstesinden sizin için gelebiliriz. Yeni buzdolabı veya derin dondurucu nasıl taşınır? Yeni aldığınız buzdolabını zaten ilgili firma gerektiği şekilde gelip istediğiniz yere yerleştirip sizlere gerekli uyarıları yapmaktadır.

Fakat yeni alınan bir buzdolabının taşınma işlemi de aynen yukarıda bahsettiğimiz şekilde olmalıdır. Derin dondurucular yatay olarak işlev görmelerinden ötürü bunların buzdolaplarına göre taşınma işlemi daha kolaydır. Öncesinde fişinin çekilip buzlarının erimesi ve temizlenmesi gerekir.


ETİKETLER

Halkalı NakliyatHalkalı Evden Eve NakliyatHalkalı Şehirler Arası NakliyatHalkalı Ofis TaşımaHalkalı DepolamaHalkalı Nakliyat Firması