AKVARYUM BALIKLAR NASIL TAŞINIR?

Akvaryum ve balıkların taşınma işlemi zorlu ve özen isteyen bir süreçtir. Sonuçta hatalı bir taşıma işlemi değer verdiğiniz bir canlının hayatına mal olabilir.


AKVARYUM BALIKLAR NASIL TAŞINIR?

Akvaryum ve balıkların taşınma işlemi zorlu ve özen isteyen bir süreçtir. Sonuçta hatalı bir taşıma işlemi değer verdiğiniz bir canlının hayatına mal olabilir. Bu yazımızda sizlere akvaryum nasıl taşınır ve balıklar nasıl taşınır bunlardan bahsedeceğiz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır; balıkların taşınması, akvaryum içerisindeki bitkilerin taşınması ve akvaryum ile malzemelerinin taşınması. Öncelikle balıkların taşınmasından bahsedelim.

Balıkları taşımadan bir gün öncesinden beslemeyi bırakın. Balıkların aç taşınması daha iyi olacaktır. Zaten merak etmeyin, balıklarınız 2 veya 3 gün açlığa dayanabilecek canlılardır. Balıklarınız için mesafeye göre uzak ise büyük kısa ise ona göre poşetler ayarlayarak içerisine temiz su koyun. Bu suyun içerisine de akvaryumunuzdan bir miktar su katarak balıklarınızın veya balığınızın yabancılık çekmemesini sağlayın. Balığınızı bu poşete koyun ve ağzını su sızdırmayacak şekilde bağlayın.

Ekstra bir poşete daha yerleştirerek güvenliği iki katına çıkarın. Bu poşetleri koyacağınız kutuların kenarlarına strafor ile kaplama yapın. Bu straforlar hem güvenlik hem de sıcaklık için etkili olacaktır. Her balık için ayrı poşet kullanın. Bu poşetleri yerleştireceğiniz kutuya ekstra büyük bir poşet yerleştirin ve balıklarınızın bulunduğu poşetleri bunun içerisine yerleştirin.

Yerleştirmeyi tamamladıktan sonra kutunun üst kısmını ekstra bir strafor ile kapatarak kutuyu ve straforları iyice bantlayınız. Taşınma esnasında balıklarınızın düşme ihtimalini bu şekilde önlemiş olacaksınız.


Akvaryumdaki Bitki ve Mercanların Taşınması

Akvaryum içerisindeki bitkilerin ve mercanların taşınması nasıl olacak? Akvaryumdaki suyu tamamen boşalttıktan sonra akvaryum içerisindeki çakıl ve kumları boşaltın ve bunları temizleyin. Taşınma işleminiz temizlik içinde bir fırsat olsun. Akvaryumdaki bir miktar suyu yeni yere götürmek için depolayın. Böylece sudaki yararlı bakterileri yeni adrese taşımış olursunuz. Akvaryum dibinde kalan kum ve çakılları iyice temizleyip kurutun. Bunları da bir poşete doldurun.

Akvaryum nasıl taşınacak? Akvaryumlar genellikle dayanıksız malzemelerden oluşur. Akvaryumu taşımaya hazırlamak için önce birkaç kez balonlu naylon ile sarın. Her köşesine göre hazırladığınız straforları yerleştirin ve straforları sabitlemek için birbirine bantlayın. Sonrasında birkaç kez balonlu naylon ile sarın. Böylece akvaryumu yeni adresine güvenle taşıyabilirsiniz.


ETİKETLER

Halkalı NakliyatHalkalı Evden Eve NakliyatHalkalı Şehirler Arası NakliyatHalkalı Ofis TaşımaHalkalı DepolamaHalkalı Nakliyat Firması